Krótko o blogu


Własne opinie i informacje na temat aplikacji dla systemu Windows Phone 8. Czasem także promocje i okazje oraz inne, związane z WP sprawy. Nic dla posiadaczy telefonów z Androidem lub iOS :)

środa, 14 maja 2014

Turowe latanie samolotami


SteamBirds
Strategia turowa
Płatna (6,49zł)/darmowe demoStrategie turowe kojarzą się z planszówkami nie bez powodu - gry pokroju Heroes Of Might & Magic i King's Bounty należą do tego gatunku, a rozgrywka w nich opiera się na polach, po których można się poruszać. SteamBirds trochę to zmienia, bo zamiast pól, mamy linię, której obrana długość zostanie wykonana w pewnym zakresie czasowym.

 

W grze sprawuje się kontrolę nad samolotami i należy tak nimi kierować, aby zestrzeliły wrogie maszyny. W każdej turze gracz i wirtualny przeciwnik wybierają ścieżkę, po której poruszą się ich samoloty. Po zakończeniu planowania następuje jednoczesny ruch obu (lub więcej) stron konfliktu. Gdy maszyny znajdą się odpowiednio blisko siebie i będą w zwrócone w odpowiednim kierunku, będą automatycznie do siebie strzelać.

 

Dodatkowo każda plansza okraszona jest szczątkową historią z zakresu różnych wydarzeń historycznych. Miłe urozmaicenie dla gry traktującej przecież o wojnie.
Darmowe demo to stanowczo za mało, pozwala na zaledwie 4 krótkie misje. Cena może wydawać się za wysoka, ale moim zdaniem jest adekwatna do zabawy, jaką dostarcza gra.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz